Registreerimine suletud! Olge hea ja kirjutage oma osalemissoovist läbi veebilehe kontaktvormi või kirjutage margus.veimann@gmail.com ja lisame teid kohtade vabanemisel nimekirja

Eesti Rahvusraamatukogust

Eesti Rahvusraamatukogul on kaks ust - üks neist asub Tallinnas aadressil Tõnismägi 2, teise leiate veebist (link).

Meie missiooniks on hoida Eesti kultuuripärandit ja viia kokku inimesed teadmistega.

Soovime Euroopas olla uue põlvkonna raamatukogu hariduse ja kultuuri valdkonnas.

2018. aasta on oluline verstapost nii Eesti Vabariigile kui ka Eesti Rahvusraamatukogule - mõlemad tähistavad oma 100. sünnipäeva.

Juubeli puhul korraldame 25.-26. oktoobrini rahvusvahelise konverentsi, kuhu on kõik huvilised teretulnud.

Konverentsil räägitakse nii rahvusraamatukogudest kui ka laiemalt sellest, kuidas suhestuvad raamatukogud ja ühiskond ning missugune peaks olema raamatukogude kohanemisvõime kiirelt muutuvas keskkonnas.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Ettekannete teemade hulgas on:

* Digiajastu väljakutsed

* Raamatukogud ja ühiskond

* Raamatukogude sotsiaalne roll

* Raamatukogu kui ruum: füüsiline ja virtuaalne

* Rahvusraamatukogude praegused funktsioonid ja tulevikuvaated

Esinejad:

Esinejate hulgas on dr Guy Berthiaume Kanada Rahvusraamatukogust ja Rahvusarhiivist, professor Renaldas Gudauskas, Roly Keating Briti Raamatukogust, dr E.J.B. (Lily) Knibbeler ja Hans Jansen Holandi Rahvusraamatukogust, dr Janis Kreslins Rootsi Kuninglikust Raamatukogust, Aslak Sira Myhre Norra Rahvusraamatukogust, dr Hans Petschar Austria Rahvusraamatukogust, professor Riaan J. Rudman Stellenboschi Ülikoolist, Katri Vänttinen Helsinki Linnaraamatukogust, Andris Vilks Läti Rahvusraamatukogust. Eestit esindavad professor Marek Tamm, Janne Andresoo, Kaja Kallas, Linnar Viik ja Raul Rebane.